Všechny knížky (série,vícedílovky) pozastaveny!

3. I decided

30. ledna 2016 v 16:56 | BajaShare |  Cherry Bloom
Mám pro vás další část povídky Cherry Bloom :) Omlouvám se, že mi to tak trvalo, ale pololetí a navíc ta lenost :D Ta je největší zlo ;) Ale taky ani múza nepřicházela :D

Další postavy:
Profesor Niclas - profesor na ACU
A to jsem si myslela, že to nemůže být horší. Sedím si poklidně v lavici a učím se. Všude je rušno, jak si všichni povídají. Je tu příjemně. A pak zničeho nic všechno utichne. Podívám se okolo zvědavě, proč je tu ticho a uvidím ženu/muže. Né, jen to ne. Keith se pousměje a vydá se k její lavici. Já to věděla.
Okolo si kluci i holky začnou šeptat. "Je to ženská?" "Nebo je to chlap?" "Určitě je to chlap." Všichni to jsou blbci. Ale ten co jde ke mě taky.
A skupina holek prostě nemůžou být zticha. "Sherry York" ozve se celá skupinka holek se smíchem a ukazují na mě.
"Děkuji. Už to vím," usměje se na ně Keith a podívá se na mě. "Omlouvám se, Eve. Dwayght mi nařídil, abych tě přivedla."
No to si snad dělá...složím hlavu do dlaní. "Je tu někdo normální?" zamumlám si pro sebe. "Všichni to jsou idioti."
Ale nakonec jdu stejně s ním..s ní.

-----

Keith mě zavedla do obchodu na ulici, kde jsou různé obchody. Ani jsem nevěděla,že takové existují. Vážně nechodím moc ven. Ten obchod byl obrovský. A plný látek. Stovky, ne tisíce látek. Zírala jsem ohromeně okolo sebe. Něco takového bážně existuje?
"Kde jen jsou?" zamumlá Keith a chododí okolo jednoho regálu.
Já jsem tak ohromená tou krásou, že omylem do ní/něho vrazím. "Omlouvám se," řekne Keith dřív než to stačím já. Dívám se za ní, jak radši jde přecházet jinam.
Pousměju se a vrátím se zpět k té kráse. Jdu kousek dál a za rohem u dalších látek uvidím Dwayghta. Zrovna si prohlíží jednu vínovou látku s nějakým vyšávaným vzorem. Vypadá hodně zamyšleně. Sleduju ho a pořád nechápu, co tu dělám, když mi někdo skočí na záda a obalí mě fialovou látkou s kytičkovým vzorem. Aisha. Jak mě mohlo napadnout, že to bude někdo jiný?
"Ah. To je rozkošné!" rozplývá se nad tím. Co to?
"Neděláme pyžamo, blbečku," ozve se za jejímy zády Hang. "Neříkej mi blbečku!" rozčiluje se zamračeně Aisha. A musím přiznat, že vypadá hodně roztomile. Pousměju se, ale ten poloviční úsměv vyprchá, když ke mě Hang přiloží takovou divnou stříbrnou látku. Eh..stříbrná. "Ne, to není ono," zamumlá si pro sebe ten piersinkáč a jde látku odložit.
"Hodně nám to pomůže, když tu máme modelku," usmívá se ten prcek. Kdyby měla uši, a ještě králičí, tak by nebyli v klidu.
"Poslyšte. Od včerejška mě berete jako vaši modelku," začnu a dám si dlaně do kapsy. "Ale já neřekla, že to udělám."
"Ale jsi tu, ne?" řekne Aisha zmateně a drží tu svoji látku. "To znamená, že souhlasíš," přidá se Hang. A ještě to řekne takovým tím ledabylím hlasem. "A nebo je to pod tvou úrověň?" odfrkne si.
"Hangu!" napomene ho jak Aisha, tak i Keith. Mlasknu otravně a Hang udělá to samé. Dívá se na mě stejně zamračeně, jako já na něho.
Už chci něco říct, když se kolem mě ovine světle modré hedvábí. POdívám se zaraženě okolo a málem vrazím hlavou do Dwayghtovi. Zase se na mě dívá tím ..děsivým pohledem. Jak tohle skončí? Podívám se radši hned jinam.
"To je hezké. Jak letní nebe," usměje se Keith.
"Není to příliš?" zeptá se Dwayght. Aisha se na ni podívá zkoumavým okem. "Ne, sedí to k ní velmi dobře. Skoro perfektně," usměje se a Keith přikývne.
"Ano, na teď," řekně ten kloboučník a dá látku pryč, aby ji mohl srolovat.
"Na teď?!" oznou se všichni tři najednou. Co se děje? Proč taká panika? "Dwaghte!" "To nemyslíš vážně?" "Keith, tak řekni něco!" Začnou se Aisha s Hangem překřičovat.
"Co střapce?" navrhne Keith s úsměvem. "To nepomůže." "Vždy to měníš" zase ti dva. Pousměju se. Možná nejsou někteří tak špatní, jak jsem si myslela. Možná..by to i šlo. Ne, co to říkám. Musím studovat.. Ale..možná..

-----

Dwayght sedí s velkým skicákem na pohovce, zírá do prázdna a přemýšlí. Hledá svoji múzu. Jemně se pousměje, tak že to není vidět a jeho tužka se roztančí po papíře. Popadla ho inspirace.
"Sakra, to je horké!" zanadává Hang, když se napije čaje.
"Pšt!" dá si Keith prst na pusu a všichni tři se od malého baru na něho podívají. Ale pak Aisha přikývne a jsou dál potichu.
Po hodně dlouhé chvíli jim Dwayght ukáže návrhy, jak budou vypadat šaty.
"Dwayghte, to je nádhera!" rozplývá se Aisha a dívá se na ten návrh. Krásné bledě modré šaty zkombinované se žlutou látkou a peřím též barev. "To je přesně Evelynina image."
"Ale ona pořád neřekla, že to udělá," zavrčí naštvaně Hang.
"Nemůžeme ji do toho nutit," řekne skoro mateřsky Keith. Což je pěkná ironie, když je muž.
Dwaght jen stojí a pije si kafe po své práci.
"Ale ona by na to byla ideální," posmutní Aisha. Dwaght se uchechtne a dál pije svou kávu.

-----

"Ve dvou dnech si sem přivedla návštěvu! Je to snad místo na schůzky nebo co?! *odloží jednu složku naštvaně pan profesor Niclas. Podívám se stranou. Já je zabiju! "Proč za to obviňují mě?" zamumlá si pro sebe.
"Co?" nakloní se k ní, ale potom se uvelebí na židli. "No, teď už tomu rozumím. Proto se tvoje známky zhoršili." Vytáhne si pero z pozdra. "Dej si pozor, s kým se stýkáš. Skuteční přátelé by tě netahali ven v tomto čase," podívá se na ni. Polknu nervźně a skloním poraženě hlavu. "Ty nevíš kdo jsi." Podívám se překvapeně na něho. Proč tohle slyším pořád dokola? "Tahle tvoje parta není pro tebe vhodná." Má pravdu? Udělala jsem další chybu?

-----

Opírám se o zábradlí na hrišti a dívám se do dálky. Je to všechno pravda? Nebo si to jenom nalhávám? Proč mám takový divný pocit? I když jsem to řekla Chasovi..
"Určitě sis už zvykla, že ti nadávají."
"Fakt díky," zamrmlám. Copak on mě nepodpoří? Otočím se zády k zábradlí a opřu se o něj. Dívám se do země. "možná prostě nejsem dost dobrá," zamumlám.
"Co?" zeptá se zmateně Chase.
"Život. Přemýšlím o životě. Kdybych měla někoho, koho mám ráda při sobě, možná by to stačilo." Podívám se na nebe. "Někoho, koho by jsem milovala a nechtěla by jsem nikoho jiného." Pousměju se a podívám se na něho. "Jen to, že je ta osoba u tebe tě dělá silnějším. Můžete řešit problémy, pracovat. Smát se spolu." Povzdychnu si a zase se podívám na nebe. "A být šťastní." Nadechnu se a obrátím se k němu. "Myslím, že to je všechno, co potřebuji."
Podívá se na mě takovým zvláštním pohledem. Jako by si teĎ něco uvědomil. Ale ne, zas takové stěstí nemám. Povzychnu si. "Řekla jsem ti to a ty to nechápeš, že? Jsi vážně necita. Víš to?"
"Já?" zeptá se zmateně s mírným úsměvem.
"Ale proč mám pocit, že čím víc mi nadávají, tím chci výt víc s nimi?" zeptám se potichu sama sebe. Ale na tuhle otázku ještě pořád nevím odpověď.

-----

Nakouknu za roh. Mám tam jít? Sleduju ty dveře a hraju s nimi, kdo dřív uhne pohledem. Vypadá to, že tam je ticho. Nikdo tam není? Mám tam vůbec jít?
Opatrně se narovnám a pomalu scházím schody. Pomalu a nejistě se podívám na tu cedulku u dveří. CHERRY BLOOM. Velká náhoda. Ale hezké jméno. Pousměju se. Podívám se na kliku. Pomalu k ní natáhnu ruku a otevřu. Opatrně nakouknu dovnitř a vykulím šokem oči. Co to sakra-!
Uvidím Aishu a Hanga. Ne, že by si jen tak povídali. Hang Aishu líbá na krku. Je rozkročen mezi jejímy stehny. Má kalhoty pod zadkem a Aishiné nohy kolem boku. Panebože! Sleduju je neveřícně.
Aisha tiše sténá a podívá se ke dveřím a zarazí se překvapeně. "Evelyn?"
Hang se taky podívá. Ale hned se narovná a začne si dávat kalhoty.
Strachem rychle zavřu dveře a bežím po schodech nahoru až vrazím do Keitha.
"Oh, Eve," usměje se na mě s rukou plné jídla v papírové tašce. "Ahoj," obejde ji trochu, aby mohl sejít dolů.
"Nechoď tam!" zastavím ji a dívám se na ni pořád ještě otřesená šokem.
Najednou se otevřou dveře a v nich se objeví Aisha s trochu rozcuchanými culíčky a s rozeplou košilkou, takže ji jde vidět puntikovaná podprsenka. "Promiň nám, Evelyn. Teď už je to okey," usměje se nevině. Já tam mám jít potom, co tam dělali..bůh ví co?! A proč má rozeplou tu košili?! Přivřu oči a ukážu na ni. "Jdou ti vidět prsa," zamumlám, ale pořád na ni zírám.
"No tak, no tak." Keith mě obejde a položí nákup na zem. "Takhle se nemůžeš chovat před návštěvou," řekne a začne ji zapínat košili. Tak těď už jsem viděla snad všechno! V šoku na to zírám.
"Za to může Hang," usměje se a trochu si upraví vlasy.
Zmateně se na ty dva podívám. A pak se zaměřím na Aishu. "Vy dva spolu chodíte?"
Aisha se zasměje a přikývne. "Jop. Je mojí prací ukojit jeho sexuální apetit." Cože?! Ještě to řekne s takým klidem! Zírám na ni s otevřenou pusou. Pořád nevěřím tomu, co teď řekla.
"Lízat a nechat se lízat. Být nahoře i dole. Celý den." Znovu ten neviňoučký úsměv. Znova. Cože?!
"Aisho, sklapni!!" zakřičí Hang z ateliéru. Ale to už té chvíli dává takovou ránu, že se začnu smát. Nakonec se smějeme všichni co stojíme venku.
"Příště zaplatíš pokutu."
"Pokutu?" zeptá se růžovovláska zmateně.
"Ty víš proč." řekne s úsměvem Keith.
Usmívám se, když je poslouchám. Náhle ale někdo do světla ze slunce vstoupí. Podívám se nahoru na schody. Dwayght. Dívám se jak schází dolů. Najednou se usměje takovým tím vítězným, ale zároveň nevinným úsměvem. "Tak jsi tu?" Úsměv nepřestává a já jen podrážděně odfrknu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama