Všechny knížky (série,vícedílovky) pozastaveny!

WB První - 2. část

15. září 2014 v 18:46 | BajaShare |  Warm Bodies
Tak Ahoj, ahoj :) (ano dívala jsem se poslední dobou hodně na chůvu Fajn) Ale no co :) Jinak je tu další část, jak jsem slíbila :) (se divím, že jsem to dodržela.. a vy se divíte nejspíš taky) Je tu další část 1. kapitoly Warm Bodies. Tahle část se mi osobně líbí víc, než ta první, ale je to jenom můj názor :) Takže přeji Vám hezké počtení :)


"Za jak dlouho bude oběd?" zeptala se šéfka.
"Za chvíli," odpoví Rose.
"A kdo vůbec dneska objednává?" zeptal se Elliot. Rose se zamračí a posmutní. "Jake."
Všichni si povzdechnou. "Doufejme, že tentokrát objedná správně," modlil se Barney. Ten, i když dostává jídlo od Kathrin, stejně jí oběd s nimi. Protože jídlo z domova sní jako dopolední svačinu. Když řekl tu větu, ostatní jenom přikývli. Tuhle modlitbu udržovali od té doby, co Jake přišel, což je čtyři roky zpátky. Nikdo neví, jestli to dělá schválně nebo si fakt nepamatuje, kdo co má rád.
Doufejme, řekli si všichni v duchu.

Kupodivu, tentokrát Jake objednal jednoduché jídlo, které chutná všem. Pizzu. Všichni se usadili ke stolu, kde leželi tři obrovské krabice s pizzou. Jedna byla ananasová, druhá napůl sýrová a napůl salámová a třetí s extra porcí kuřecího masa.
Sath, Scott a Rose si rozebrali tu půlovou pizzu. Barney, Ian a Jake měli s kuřecím masem, protože chlapi potřebují masu, jak pořád říká Barney. A Elliot, Susan a Taylor, prostě holky, si vzali ananasovou.
"Konečně se ti podařilo objednat pořádné jídlo," řekl s plnou pusou Elliot. Jake se jenom zamračil.
"Ah, to snad ne," zamumlala Taylor. Susan, která sedí vedle ní, se koukne směrem, kam se dívá Taylor. Zahlédne Viktorii, která právě vešla do kuchyňky. "Iane, je tu Barbie," zavolá nahlas Susan.
Ian se na ni podívá. "Jaká Barbie? Nejsi na ni už stará?" zasměje se.
"Ha, ha. To říká ten pravej," protočí oči. "Já myslela tu tvoji Barbie," dopoví a hlavou kývne ke dveřím, kde stojí Viktorie. Ian se usměje a mávne rukou, aby se k nim připojila. Ta se svým roztomilým úsměvem přešla k nim. V ruce držela tašku.
Rose se k ní naklonila a zadívala se do tašky. Koláčky. "Ty jsou pro náš?" zeptala se mile. Když se na něco ptá mile, už to ví. Tyhle jsou pro Iana. Viktorie se trošičku zamračila. "No, původně byli pro Iana, ale jestli chcete, vezměte si," odpověděla s trochu rozpačitým úsměvem a nabídla jim tašku plnou koláčků. Všichni se natáhli a jeden si vzali. Jako první ho zkusila Taylor. Zakousla se a chvíli žvýkala. Potom se jí tvář zkroutila. Ohlédla se, ale nikdo se nedíval, takže ten kousek vyndala z úst a zabalila do ubrousku. "Chutná to… zajímavě," řekla nakonec. Viktorie to zřejmě brala jako pochvalu.
Taylor se podívala na ostatní a Barney, Jake, Scott, Rose a Sath udělali to samé, co ona. Ten kousek koláčku si vyndali z úst, a buď ho odložili bokem, nebo ho taky zabalili do ubrousku. Susan a Elliotovi to očividně chutnalo, protože ho snědli celý.
Podívala se ještě na Iana. Mu ta pachuť zřejmě taky nevadila. Hnus.
"Takže. Jak dlouho vlastně chodíš s Ianem, že pro něho pečeš takové… 'dobroty'?" zeptá se Sath, kdž ten divný koláček zapije kolou.
Viktorie se na tu jeho otázku rozzáří. Zřejmě je ráda, že je s Ianem. "No, asi měsíc a půl," odpoví zasněně. "Natož, že to vypadá, že je do něho zblázněná, tak ani neví, jak dlouho jsou spolu. Vážně je blbá, jak tágo," špitne Rose Susan do ucha.
"Ne. Ona je víc než blbá, protože i to blbý tágo dělá, co má," odpoví Susan a obě se tomu zasmějí. Ostatní si jich nevšímají.
"A už jste spolu hráli šachy*?" vyptává se dál Sath. Když tuhle otázku vyslovil, Ian sebou škubnul tak, že málem vylil pití. Asi ho to znepokojilo, řekne si Sath s úsměvem.
"Co? Šachy? Já je neumím," odpoví zmateně Barbie.
"Ach… a přitom vypadáš, že to zvládneš, Taková pěkná," zapojí se Rose. Všichni se celkem dobře baví. Nejvíc smích zadržuje Taylor a Sath. Ian se mračí, čím dál víc.
"Děkuji," usměje se Viktorie. "Ale já je fakt neumím hrát."
To už to Taylor nevydrží a vyprskne smíchy. Všichni se na ni nejistě dívají. Nikdy ji totiž neslyšeli se tolik smát. Jo, sem tam nějaké to chechtání, ale ne opravdový smích, jako teď. "Ona se směje," řekne nevěřícně Sath.
"Ona se umí i smát?" zeptá se Jake. Taky nevěří tomu, co tu vidí.
"Ona se směje. Naše šéfová se zbláznila," přidá se Susan. Ale přitom se všchni usmívají při pohledu na vojenskou Taylor, která se směje, jak dítě. Dokonce ani Ian nevěří vlastním očím a uším.
Když smích z Taylor odezní, pořád se na ni všichni dívají. "Co je?" zeptá se zmateně. Nikdy se na ni takhle nedívají. Znervózňuje ji to. "No co je? Že já se smála. Teď na mě civí jako na idiota," zamumlala si Taylor pod nosem. Nikdo ji neslyšel.
Elliota napadlo, že by to tu chtělo trochu oživit. Vzpomněl si na koláčky Viktorie. Byly skoro k jídlu, ale stejně je snědl. Měl hlad. Vzal si ještě jeden koláček a podržel ho v ruce. Koukl se na Taylor a zase zpátky na koláček. Je třeba to tu oživit. Narovnal se a napřáhl se k hodu.
"Elliote, co to -," nestihla dokončit větu, protože jí hozený koláček přistál na obličeji. Vyjeveně se dívala na Elliota, který se culil jako dítě. Sebrala ubrousek ze stolu a otřela si jím obličej. Pak se vražedným pohledem podívala na Elliota. "Elliote, ty idiote, já tě zabiju," řekne vražedným hlasem a už vstává ze židle. Rychle, takže židle přistane na zemi. Mezi tím se Elliot trochu vzpamatuje a rychle kráčí z kuchyňky pryč. "Já ho už vážně jednou zabiju," říká si pro sebe a mizí na záchodech u kuchyňky.
Ostatní se dívají, jako by se nic nestalo. Byli zvyklí. Elliot je totiž jako dítě. Pořád si chce hrát. Hlavně s jídlem. A největším terčem je vždy šéfová. Jo, sem tam i Ian, Rose a Susan. Ale většinou to schytá Taylor. Je totiž po celé hasičárně známo, že Elliot má šéfovou rád. Nikdo nedává najevo, co si o tom myslí. I když nikdo neví, v jakém slova smyslu ji má rád.
Ostatní se začali zvedat a uklízet po sobě. "Jak to, že si Barbie ještě nevšimla, že má Ian na hlavě obvaz?" zeptá se zvědavě Sath. Rose se Susan se podívají na ten pár u stolu. Viktorie zkouší do Iana nacpat ještě zbytek těch koláčků. "To bude asi muset shodit. I když s tou hlavou, nevím. Já se mu vůbec divím, že to jí," řekne Barney za jejich zády.
"Nejenom, že je blbá, ale ona je asi i slepá," zapojí se Jake podrážděně. Ti čtyři se k němu otočí.
"Nemusíš být tak vulgární," napomene ho Susan. "Zkusme říct, že je … komplikovaná," dopoví. Všichni se na ni dívají, jako by se zbláznila. "Co je? Zkuste si být taky někdy milí."
"Pro ni není nic milého," odpoví jí Jake. Sath s Rose přikývnou. Jenom Barney mlčí. "Náhodou, když se snažila upéct ty koláčky, tak v tom muselo být něco milého. Leda by Iana, a pak i nás, chtěla otrávit," odpoví najednou Barney.
"Ok. Změna tématu. Co kdybychom se vsadili, za jak dlouho si Viktorie všimne, že má šéf obvaz?" navrhne sázku Sath. Moc rád se sází.
"Dobře. Já typuju do půl hodiny," ozve se Susan.
"Do dvaceti minut," připojí se Rose.
"Do zítřka," řekne Jake. Všichni se na něho skepticky podívají. "Co? Je blbá, takže do zítřka."
"Do hodiny," přidá se Barney.
"Já, že do tří odpoledne," dokončí sázku Sath. Položí na stůl deset babek. "Každý sem dejte deset dolarů. Vítěz bere vše." Všichni vytáhnou buď z kapes, nebo z peněženky deset dolarů a dali je na stůl k té první. Na poslední chvíli tam přibyla ještě jedna desítka. Pětice se otočila na Scotta, který právě přišel.
"Já říkám, že to zjistí za tři, dva, jedna," oznámí a koukne se na Viktorii s Ianem. Ostatní ho napodobí.
"Od čeho máš proboha ten obvaz?" zakřičí Viktorie svým vřískajícím hlasem, který ničí ušní bubínky.
"Tak jsem vyhrál," zasmál se Scott a sebral ze stolu peníze. Usmíval se. Moc často se nastávalo, že si s nimi vsadil.
"No, počkat. Ty si vsadil na poslední chvíli. To není platné," řekne naštvaně Rose. Je naštvaná a už jí začínají vylézat rohy. Podívá se na Satha. "Tak řekni něco. Si přece něco jako rozhodčí."
"Co? Vsadil? Vsadil. Vyhrál? Vyhrál. I když nevím, jak to udělal," zamyslel se Sath. Otočil se na místo, kde stál Scott, ale ten už tam nebyl. "Někdy už nám musí říct, jak to sakra dělá," řekne naštvaně Jake.
Rose se uklidní a jde za Scottem. Najde ho u auta. "Jak si to věděl?" zeptá se sametovým hláskem a zamrká řasami. Ví, že Scott má pro ni trochu slabost, takže doufá, že jí ten fígl prozradí.
"Dedukce," odpoví a mrkne na ni. Ta se zamračí a přemýšlí, co to je. Ví to, ale nemůže si vzpomenout. Později se zeptá Jakea.
"Hele, když už sázíš na ty dva v kuchyni, možná se zúčastníš další sázky," nahodí ledabyle Rose. Musí tu sázku na Taylor a Iana rozšířit. Musí si vsadit všichni.
"Jaké?" zeptá se. Zdá se, že ho to zaujalo. Rose si stoupne na špičky a téma sázky mu zašeptá do ucha. "Dobře," souhlasí. Tohle si nesmím nechat ujít, přemýšlí Scott.

"Co ste si tam špitali?" zeptá se Ian Barneyho, který leží kousek od něj a dělá sedy lehy. "Kde?" zeptá se udýchaně Barney a zvedne hlavu, aby na Iana viděl. Byl u boxovacího pytle. "No v kuchyňce. Byli ste skoro v kruhu a něco jste tam dělali."
"Ale. Jenom jsme si říkali, jak ty koláče od ní můžeš jíst," zalhal Barney. Přece mu nemůže říct, že si sázeli na blbost jeho přítelkyně.
Ian začal znovu bušit do pytle. Měl na sobě jenom kraťasy a botasky. Jiank byl do půl těla nahý, takže mu šel skvěle vidět pot i vypracované svaly. Za chvíli přestal. "Nemohl, ale musel. Přece jsem jí nemohl říct, že je mi z nich na zvracení."
Susan se na něho dívala. Byla na běžícím pásu. "A proč ne? A proč s ní vůbec chceš? Jo, je hezká, ale to je tak všechno," řekla udýchaně. Běžela už osmou míli.
"Se divím, že s ní ještě jsi," přidá se Rose, která je u činek. Jako obvykle má na sobě krátké kraťasy a sportovní podprsenku.
"To tu řešíme můj milostný život?" zeptá se nasupeně Ian a pokračuje v boxu.
"Jo," odpověděli všichni tři téměř naráz.
Susan sesedne z pásu a přejde k žíněnkám. Postaví se doprostřed a protáhne se. Všichni se na ni podívají a zaskučí. "Dneska ne," zavolá Elliot. Susan totiž po každém běhu dělá jógu. A nutí ostatní, aby se zapojili. "Ale jo. No tak, je to skoro tradice," řekne a čeká, než se všichni připojí.
Jsou nastoupení ve třech řadách. Susan je úplně ve předu a předcvičuje. Taylor a Rose to jde. Elliotovi taky, i když to nesnáší, a i trochu Sathovi. Ostatní jsou u toho celý nesví. Neví jak se postavit, jak dát nohu takhle nebo onak. Prostě jelita. Dokonce i Scott to zkouší, ale je úplně vzadu s Barneym a Ianem. Vůbec jim to nejde.
Asi po hodině Susan skončí a všichni míří do sprch. Sue je trochu stydlivá, takže většinou jde do sprchy až poslední. Dokonce se převlíká na záchodě.
Je kolem třetí hodiny a na stanici zůstává Elliot, Jake a Susan. Mají noční směnu. Ti ostatní jdou domů. Elliot a Sath bydlí spolu v podnájmu. (nic v tom není… jenom jako kamarádi).
Ian dojel se svým autem k domu, kde má byt. Zaparkoval a zamkl auto. Bydlí ve čtvrtém patře. Když byl v mezi schodišti mezi třetím a čtvrtým patrem, tak ucítil, jak mu na hlavu něco káplo. Rychle vyšel schody a uviděl, jak celé podlaží je zaplněné vodou. Ráno uzavřel kohoutek ne? Rychle otevřel dveře bytu a pádil do koupelny. Nějaký idiot, asi on, ucpal umyvadlo a nechal vodu téct tenkým pramenem. Ale i ten stačil, aby vytopil celý byt.
Teď tu nemůže zůstat. Musí se nejdřív omluvit svým sousedům a pak sehnat náhradní ubytování, do té doby než paní Hudersová, jeho hospodyně, to uklidí.

Po skoro dvou hodinách urovnávání se sousedy a volání s paní Hudersovou, volal lidem které zná. Nejdřív byl na řadě Scott. Ten ale měl návštěvu a neměl by ho kde ubytovat. Přijela jeho sestra s manželem z dovolené.
Další na seznamu byl Sath s Elliotem. Ti mu ale řekli, že by neměl kde spát. Ten byt je tak velký, že se tam sotva oba vejdou. Byl ale za slušný podnájem. Jake má u sebe přítelkyni nebo kamarádku. Slyšel tam totiž nějaký ženský hlas.
Susan je u Barneyho a Kathrin. Pomáhá jim s hlídání dětí. Takže Barneyho taky odškrtl. A Rose nepřipadá v úvahu, protože bydlí u rodičů. Matka ji nechce pustit z dohledu. Je trochu histerka.
Zbývá už jen Taylor. A té zavolat teda vážně nechce. Zavolal by Dylanovi, jeho dvojčeti, ale ten má teď práci na moři. Je u námořnictva. A sestru nemá, a ani nechce. Zhluboka se nadechne a zavolá Taylor.
"Co?" ozve se v telefonu. To je mi pozdravení, zašklebí se.
"Taylor? Potřebuju takovou laskavost," začne Ian. Vůbec se mu do toho nechce, ale nemá jinou možnost.
"Ty ode mě něco potřebuješ?" zasměje se. Zdá se jí to legrační, že její nepřítel potřebuje její pomoct. Trochu se uklidní. "O co jde?" Vždycky mluví trochu spisovně. Její rodiče ji tak vychovali.
"Vytopil jsem si byt a potřeboval bych se někde tak na týden ubytovat," vychrlí to ze sebe. Vůbec, ale vůbec, ho netěší, že musí volat zrovna jí. Je pro něho jako kryptonit pro Supermana. Nemůže se k ní ani přiblížit, natož aby u ní chvíli bydlel.
"Proč voláš mě? Copak nemáš i jiné… známé?" zeptá se nevrle. Ta myšlenka, že u ní bude chvíli bydlet, se jí vůbec nelíbí.
"Všem jsem volal, ale buď nemají čas, nejsou ve městě, nebo mají návštěvu. Ty si byla poslední možnost." Na druhé straně je dlouhé ticho. Koukne se na telefon, jestli mu to netipla. Hovor pořád běží. "Taylor?" zeptá se opatrně.
"Fajn," zavrčí. Nezdá se být potěšená. I když v jejím případě by taky nebyl. "Ale jenom na týden. Déle ne," rozkáže. On sám je překvapený, že svolila.
"Dobře, díky. Byl bych u tebe tak za půl hodiny," řekne Ian a začíná si balit tašku. Taylor bydlí od něho patnáct minut jízdy autem.
"OK," řekne a zavěsí. Musí uklidit pokoj pro hosty. Na co vlastně? Bude spát hezky na gauči. Jen ať trpí, jako já. Doufám, že umí aspoň spravit pračku. Budu potřebovat ji opravit. Takže si svůj podnájem bude odpracovávat opravováním domácnosti. Je chlap, tak by to měl umět.
Za půl hodiny, jako hodinky, je před jejím domem zaparkovaný vůz od Iana. Trochu sporťák a tereňák v jednom. Zazvoní u jejích dveří v taškou s věcmi v ruce. Otevře mu.
"Nic neříkej. Neděkuj. Jenom se zkus pokusit spravit pračku. To bude tvoje první odpracování z toho, že tu můžeš spát," oznámí jen co otevře dveře. Otevře dveře tak, aby prošel. Dojde do obýváku a ukáže na pohovku, kde je polštář a deka. Snad mu to dojde, pomyslí si.
Ian se podívá, kam ukazuje. To nemyslí vážně. Takový velký dům a on bude psát na pohovce? "Mám spát na pohovce?" zeptá se rozčíleně. Taylor jenom přikývne.

vysvětlivka: *hráli šachy - jestli spolu už spali

A zkuste prosíííím *dělá smutné psí oči* zanechat nějaký komentík. Děkuji *sladce se usměje*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil/a se ti tahle část?

Ano :) 78.4% (29)
Nevím :/ 0% (0)
Ne :( 21.6% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama