Všechny knížky (série,vícedílovky) pozastaveny!

Kapitola 15

2. května 2014 v 20:58 | BajaShare |  Pomstychtívá
Oh jéé :) je tu další kapča :) omlouvám se za zpoždění, ale teď už jsem toho měla vážně hodně :) odpustíte mi? :) jestli ne, tak jako omluva je tu tohle:


KAPITOLA 15
ALEX
Ještě štěstí, že to Reb nedořekla celé. Už tak toho vykecala dost. Radši nechci myslet na to, co bude říkat Michael. Když jsem uviděla ten jeho výraz, věděla jsem, že bude zle.
Tak jsem radši Willa odtáhla na parket a přerušila tak probíhající konverzaci. Když jsme došli na parket, snažila jsem se mezi námi držet odstup, ale on si mě přitiskl blíž k sobě.
"Co to děláš?" zeptala jsem se a snažila se vytvořit mezi námi trochu prostoru, abychom nebyli na sobě tak namačkaní.
"Jen klid. Když Michael uvidí, že takhle spolu tančíme, přestane podezřívat Nigela. A to přece chceš, ne?" vysvětlil Will.
Tak takhle to je. Nechala jsem ho, aby si mě přitiskl k sobě. "A tobě nevadí, že si Michael bude myslet, že spolu něco máme?" zeptala jsem se zvědavě, protože jsem se na to zeptat prostě musela.
"Co? Proč by si to myslel?" zeptal se zmateně a i ten jeho výraz tomu odpovídal.
Zasmála jsem se. "No, tak když se k sobě tak tiskneme a já tě předtím odtáhla na parket, myslím, že si o tom udělá celkem slušný obrázek," popíchla jsem ho s úsměvem.
Will úplně zbledl a rychle se ode mě odtáhl. Zděšeně se na mě podíval, jako by teď zjistil, že to vím.
"Ale no tak. Myslíš, že nevím, jak po Michaelovi pořád pokukuješ? Je tu tolik krásných ženských, ale ty se díváš jenom na něho. U něho se dá předpokládat, že se bude dívat jenom na chlapy, ale ty by sis taky mohl dát záležet, ne? Copak nechceš, aby Michael žárlil? Alespoň trošičku?" zeptala jsem se s nevinným výrazem. Natočila jsem hlavu na stranu a uviděla Jennifer u Nigela, jak se k němu tiskne. "Co ta tu sakra dělá?" Zamračila jsem se a sledovala, jak se snaží Nigela odtáhnout stranou.
"Kdo?" zeptal se Will. Podíval se stejným směrem. Obočí se mu vytáhlo nahoru v otázce. "Ta? Co tu dělá?"
Podívala jsem se na něho. "Ty znáš Jennifer?" zeptala jsem se zmateně. "Odkud?"
Dál sledoval tu naši partičku, když odpověděl. "Je to Nigelova bývalá. Už asi před třemi měsíci se jí zbavil. Mě osobně nezná, ale my s Reb o ní víme všechno."
Tři měsíce. Od té doby se začala věšet na Michaela. Potvora. Když nedostala Nigela, zkoušela to na Michaela. Ale když zjistila, že ani on není dostupný, šla sem. Ta vypočítavá mrcha.
"Už jde od nich pryč," řekl Will a zatočil mě do kolečka a tím mi přerušil úvahy.
"Co?"
"Už je pryč. Reb jí asi něco řekla, protože se předtím dívala sem a mě si nějak zvláštně pozorovala. Ale když jsem viděl Reb tak vyletět, úplně jsem v ní viděl naší matku," řekl a oklepal se.
"Nemáte ji rádi?" optala jsem se.
"Neradi je slabé slovo. Když se rozzuří, je z ní hotový démon. A Reb to pochytila asi od ní, protože ta černovláska vypadala celkem vyděšeně. A Nigel si šel pro pořádné pití, takže Reb asi za chvíli v tomhle překoná matku."
Nahlas jsem se rozesmála. "Nigel se bojí své matky? Není náhodou nejstarší?"
Zase se se mnou otočil. "To je, ale jí se bál i otec. Vážně nevím, proč si ji bral."
"To je tak děsivá?" zeptala jsem se a přitom se smála. Nikdo nemůže být tak děsivý, aby se ho bál i Nigel. To spíš oni se bojí jeho.
Will se zastavil a s pochyby se na mě podával. "Děsivá? Když se jí trochu bojí i Nigel? Ta není jenom děsivá." Řekl.
To zní zajímavě. Někdo, koho se bojí i Nigel existuje. Wau. "Chci se s ní seznámit," řekla jsem odhodlaně. Dívala jsem se na Willa a sledovala jeho reakci.
"C-co? Asi jsem špatně slyšel," řekl. Jeho oči se doširoka otevřeli a ústa mírně pootevřeli.
"Řekla jsem, že se s ní chci seznámit," zopakovala jsem svoje slova.
Will nechápavě zavrtěl hlavou. Pustil mě a otočil se směrem k baru. "Teď už se vážně potřebuji napít. A asi i vyčistit uši, protože jsem vážně špatně slyšel." S těmihle slovy se vydal k Nigelovi a spol.
Co jsem řekla?

NIGEL
Když jsem se vracel od baru s pořádným pitím, uviděl jsem Willa, jak si to míří sem. Asi taky k baru, podle jeho výrazu. Celý bledý a udýchaný. Že by byl v šoku? Co mu Alex řekla?
Šel jsem mu naproti. Když jsme se potkali, vytrhl mi sklenku s whisky z ruky a celý jeho obsah nalil do sebe. "Co se sakra děje?" zeptal jsem se trošku naštvaně.
Will mi prázdnou sklinku zase podal a nadechl se. "Alex chce poznat naši matku," vychrlil to ze sebe.
"Co?" vykřikl jsem, takže se na mě několik hlav otočilo. Ale bylo mi to jedno. Alex. Naší matku. Vždyť ji sežere zaživa. "Počkej. A jak se o ní dozvěděla?"
Will se pomalu uklidňoval. On byl klidný, ale já vystresovaný. Tak už sakra mluv. "Sledovali jsme vás, když tam byla Jennifer a já uviděl Reb, jak se pomaličku přeměňovala na matku. Tak jsem to trochu vyžvanil Alex a ona ji teď chce poznat. Konec příběhu. Jdu si pro další pití. Potřebuji ho teďka docela dost," dopověděl a obešel mě.
"V tom případě jdu s tebou, protože nevím jestli dnešní večer vydržím bez pití," řekl jsem a šel s Wille zpátky k baru. Tentokrát si asi objednám dvojitou skotskou.
Zrovna jsem dopíjel druhou skleničku skotské, když přišla Alex s Reb. No tak, to jako vážně? Tázavě jsem se na ni podíval. "Ahoj, kluci," pozdravila nás Alex. "Reb souhlasila, že mě představí vaší matce," řekla s úsměvem.
Zamračeně jsem se na Reb podíval. Ta se jenom usmála a pokrčila rameny. "No co. Tohle bude druhá kamarádka, kterou domů přivedu. Alex, nechci tě strašit, ale ta první toho moc nevydržela. Asi měla slabý žaludek," řekla a mrkla na Alex. Ta se rozesmála.
"No a jak je to mezi vámi dvěmi, Alex, Wille?" zeptal jsem se a snažil se odvrátit řeč.

ALEX
Když jsem uslyšela tu otázku, měla jsem chuť se rozesmát ještě víc. Takže na to skočil. Podívali jsme se s Willem na sebe a mrkli. Já začala předstírat, že se trochu stydím. A dopomohla jsem si tím, že jsem přešlápla a dala si ruku před pusu. Will se akorát podíval bokem, ale i to stačilo, aby se Nigel začal ještě víc mračit.
"Ale nic neobvyklého. Jenom pár obědů," řekl Will a napil se ze své sklenice. "Zatím," dořekl a podíval se na mě. Michael se začal dusit a podíval se též na mě. Já jenom s nevinným výrazem jsem pokrčila rameny.
Nigel svoji už prázdnou sklenici odložil a založil si ruce na hrudi. "Zatím?" zeptal se zaraženě.
"Ano, zatím," odpověděl Will v klidu.
Podívala jsem se na ty dva a začala jsem se smát. Pak i na Michaela. Ten vraždil pohledem mě i Williama. To snad. Proč to těm dvěma nedocvakne? Každý žárlí na toho druhého.
V ruce jsem měla svoji skleničku šampaňského a se smíchem jsem se otočila a pozorovala sál. Všichni tančili a bavili se spolu. Vypadalo to tu veselo, když jsem někoho zahlídla.
Úsměv mi zamrzl na rtech. Dívala jsem se tím směrem. Úlekem jsem udělala krok zpět a leknutím jsem upustila sklenici. Reb a Will mě chytli za paže, aby mě přidrželi, ale já si jich moc nevšímala. Sledovala jsem toho člověka.
"Ne," zavzdechla jsem. "Ne!" To už jsem vykřikla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama