Všechny knížky (série,vícedílovky) pozastaveny!

Kapitola 14

15. dubna 2014 v 13:56 | BajaShare |  Pomstychtívá
Omlouvám se za zpoždění, ale mám toho teď moc :) doufám, že se vám to bude líbit a zanecháte nějaký ten komentík :)


KAPITOLA 14
ALEX
Všichni jsme byli připravení vyrazit. Stáli jsme před vchodem v našem bytě. Všichni už upravení a připraveni vyrazit. Od oběda na mě Rebecca pracovala, jako bych měla jít předvádět na molo. Vlasy jsem měla dokonale upravené a stáhnuté na záda a obličej jsem měla jemně namalovaný, protože Reb ví, že moc make-upu nesnesu. Stála jsem vedle ní v těch svých tyrkysových šatech. Na nohách jsem měla ty svoje vybrané lodičky. V ruce psaníčko, které mi koupila a v uších náušnice.
Rebecca měla na sobě ty svoje šaty. Vypadali na ní přímo božsky. V bílé vypadá jako anděl, ale s čertem v těle. Vlasy si vyčesala do vysokého drdolu, který si pak sepnula bílou stuhou. Takže její rudé vlasy vynikly. Samozřejmě, že měla i bílé psaníčko. Vypadala vážně jako anděl, jenom jí chyběli křídla.
A Michael? Ten vypadal nejlépe. Ten účes od Reb mu slušel. Měl na sobě černý oblek, který si kupoval ve středu? A černou košili, páni. A ještě bílý motýlek. Vážně mu to sekne. Myslím, že je ještě hezčí než bude Nigel.
"Tak připraveni? Auto už čeká venku," zeptala se Rebecca. Když jsme přikývli, vyšli jsme z mého bytu. Přišli jsme k autu a Michael jako správný gentleman nám pomohl do auta. To se jen tak nevidí. Když jsme byli všichni usazeni, já s Reb na zadním sedadle a Michael vedle řidiče, auto se rozjelo.
Ani ne za dvacet minut jsme dorazili na místo. Koukla jsem se z okna a uviděla osvícený dům, před kterém čekalo hodně aut. Páni, to bude asi velká událost. Chvíli jsme čekali než jsme se s autem dostali před vchod.
Nejdřív vystoupil Michael, který pomohl z auta Rebecce a pak mě. Stáli jsme vedle sebe a dívali se na ten palác. Ale doslova. Všude byly velké okna, jako u nějakého zámku. Ke dveřím vedlo schodiště.
Michael si stoupl mezi mě a Rebeccu a nabídl nám rámě. Takhle by se měl chovat častěji, usmála jsem se a přijala rámě. Rebecca též. Společně jsme vyšli po schodech a u vchodu nás zastavila obsluha. Reb mu podala pozvánku a ten nás nechal projít.
Vešli jsme dovnitř a já otevřela ústa údivem. Byli jsme ve velkém sále, který byl překrásně vyzdoben. U velkého schodiště, které vedlo do patra, se nacházelo malé pódium s kapelou. Hráli dobře. U obrovských oken napravo byly švédské stoly a obsluha s pitím. Nalevo byly stoly na posezení. Bílé ubrusy, velké starožitné svícny a ty červené ubrousky. Vážně to vypadalo dokonale. A uprostřed toho všeho byl prostor pro tanec. Páni. Taková nádhera.
"Hele, tamhle jsou Will a Nigel," vykřikla Reb a ukázala směrem k švédskému stolu. Michael i já jsme se tam podívali. Will vypadal skvěle. Měl na sobě bílý oblek, černou košili a bílého motýlka. V obleku kontrastoval s Michaelem. Jak zábavné. Pousmála jsem se, ale potom mi úsměv zamrzl. Vedle Willa totiž stál Nigel a vypadal přesně jako v mém snu. Černý oblek, bílá košile a tyrkysová kravata. Vypadal božsky. A ty jeho krátké vlasy sčesané dozadu. Na ostře řezaném obličeji malý úsměv. Mňam.
"Jdeme k nim, ne?" zeptala se Reb a už nás táhla k nim. Co? Ne. Ne, ještě nejsem psychicky připravená.

NIGEL
"Hele, co k nám jde," řekl mi Will a se sklenkou v ruce ukázal směrem ke vchodu. Podíval jsem se tam a uviděl Rebeccu, která za sebou táhla dvě osoby. Michaela, kterého jsem poznal hned, a Alex? Tu jsem skoro nepoznal. Měla jinak účes, na který nejsem zvyklý.
Jo tak tohle jsou ty její šaty, usmál jsem se. A já si myslel, že budou přepychové jako od Reb, ale ty její byly jednoduché a seděli k ní. Byly modré až tyrkysové, skvělá barva, mimochodem. K tomu měla černé psaníčko. A ty vlasy. Všechny prameny zvlněné a sepnuté dozadu. Vypadala jako bohyně moře. Celá v modré.
Podíval jsem se zpátky na Willa a ten je sledoval s pootevřenou pusou. Zamračil jsem se. Dívá se na Alex? Ale když jsem se podíval pořádně, zjistil jsem, že se nedívá na Alex, nýbrž na Michaela. C-co? Will a Michael? Děláte si srandu, začal jsem se dusit vínem, co jsem vypil.
"Co je? Je ti špatně?" zeptal se starostlivě Will a poplácal mě po zádech.
Už jsem se uklidňoval, takže jsem mohl přikývnout. "Jo, v pohodě," odpověděl jsem s kašlem. Položil jsem sklenici s vínem na stůl a hned nějaký číšník ji vzal a dal ji do boxu, asi na umytí.
Sledoval jsem ty tři. Reb vypadala taky dobře. Jako obvykle. Ale rozhodně se nevyrovnala kráse Alex. Sakra chci ji. Chci ji v těch šatech. Už byla Reb s ostatníma u nás, když se náhle zastavila, takže Alex zakopla a spadla na Williama. Zamračil jsem se.
"Omlouvám se," řekla Alex a postavila se. Upravila si vlasy a šaty a na tváři vykouzlila malý úsměv. Byla ještě krásnější, ale nějak mě zarážela Willova ruka na její. To si vybrala jeho?
O dlouhou chvíli později, když už byl plný sál a zábava v plném proudu, vystoupila na pódium nějaký týpek. "To je můj šéf," sykla Rebecca. Pozorovala ho nenávistným pohledem. Co to má sakra za práci, že šéfa moc nemusí?
"Nemáš ho snad ráda?" zeptal jsem se zvědavě a trochu ji tím popíchl a za to mě loktem praštila do břicha. Au.
"Ani náhodou," řekla a do dna vypila obsah svojí sklenice.
"Proč?" přidala se Alex. "Vypadá v pohodě."
Reb si povzdechla. "Vůbec není v pohodě. Je to hrozný šmejd," řekla. Když viděla naše zvědavé pohledy, pokračovala. "Stalo se to asi před týdnem. Do té doby byl ke mně stejně milý jako k ostatním. Stála jsem zrovna v kuchyňce, byla obědová pauza, takže všichni byli někde venku, když se ke mně proplížil zezadu. Chytil mě za ruku a otočil k sobě. V ruce jsem měla hrnek s kávou, takže když se mě snažil políbit, vylila jsem mu jeho obsah na hlavu. Po obličeji mu stékala káva, ale já si toho nevšímala a obešla ho. Když jsem byla na odchodu, vzal mě za rameno a zkoušel mě zase otočit k sobě. Když jsem se nedala, řekl, že mě může vyhodit, když bude chtít. Tak jsem mu odpověděla, že já ho můžu nahlásit za sexuální obtěžování.
Od té doby mi dal sice pokoj, ale stále mezi námi je vražedné napětí," dopověděla.
Pevně jsem stiskl svoji sklenici a snažil se uklidnit. "Tebe obtěžoval?" zeptal jsem se vražedným hlasem. Když přikývla, musel jsem se držet, abych nešel na to pódium a nevrazil tomu chlápkovi, který právě kecal něco o tom, jak je důležité, že tu všichni jsme a takové blbosti.
"Ale neboj, už nebude," řekla spokojeným hlasem. "Jde vidět, že mezi námi je jiný vztah než mezi vámi dvěma," řekla s úsměvem a ukázala se na a na Alex.
Ta zčervenala a odvrátila obličej a já nejistě přešlápl. "Ehm, co tím myslíš?" zeptal jsem se nechápavě. Rychle jsem zvedl svojí sklenici k ústům, ale zjistil jsem, že je prázdná. Sakra. Zrovna když potřebuji kapku alkoholu.
"No, není to snad jasné? Dokonce i u vás v práci musí poznat, že váš vztah není jenom pracovní," odpověděla a mrkla na mě.
Michael se zakuckal vínem, když to slyšel. Vražedně se na mě podíval. Do háje. "Cože?" zeptal se a snažil se zůstat klidný.
Na pomoc mi ale přispěchala Alex. Ale asi ne dobrovolně. Asi nechtěla, aby se o tom její bratr dozvěděl. Pozdě. "Nic," řekla rychle. Došla k Willovi a chytla ho za ruku. "Co kdybychom šli tančit?" nahodila, ale Willa už táhla na parket.
Sledoval jsem, jak si stoupli naproti sobě. Will dal Alex ruku kolem pasu a přitáhl si ji ještě blíž. To si ze mě dělá srandu, řekl jsem si. Zabít své sourozence.
"Souhlasím," řekl Michael. Já to řekl nahlas? Podíval jsem se na něho. Zamračeně sledoval ty dva na parketu. Proč ale on chce zabíjet? Vždyť Alex je jeho sestra, ne? Že by na ni žárlil? Ale proč? Kvůli Willovi? Ale no tak. To nemůže myslet vážně.
"Sluší jim to spolu, nemyslíte?" řekla vedle nás Reb a spokojeně se na ně dívala.
"Ne!" řekli jsem s Michaelem naráz.
Dál jsme se na ně dívali, když se mi do paže někdo zavěsil. Podíval jsem se na toho otravu, který byl už zřejmě namol, když jsem místo toho uviděl Jennifer. To snad ne. Vždyť jsem se jí zbavil.
No nic. Budu se chovat jako gentleman. Nebo se o tom alespoň pokusím. "Jennifer, co tu děláš?" zeptal jsem se skoro radostně.
Ta na mě zamrkala řasami. "No, byla jsem pozvaná a věděla jsem, že tě tu určitě najdu," řekla sladce. Jak to mohla vědět. To mě sleduje nebo co? Co by dělala, kdyby mě tu nenašla? "A koho tu máš?" zeptala se a naklonila se tak, aby na ně viděla a zarazila se. "Eh, Michaeli, ty si tu taky?" řekla otráveným hlasem.
"No to mi ještě chybělo. To už nedáš pokoj vůbec? A ty si Nigelova…" začal stejně otráveně.
"Přítelkyně," řekla pyšně.
"Bývalá," opravil jsem ji. Ta jenom pokrčila rameny.
"Co bylo, může znovu být. A taky tu nejsem kvůli tobě," odfrkla si a ukázala na Michaela. "Jsem tu kvůli Nigelovi. Ale když si tu ty a ta vedle tebe," ukázala na Rebeccu. "Musí tu být i Alex," dořekla a už ji vyhledávala. Našla ji na parketu, jak tančí s Willem. "Páni, ten je hezký. A asi i bohatý," řekla a začala špulit rty. Děvka. Že já to býval zjistil dříve.
"Opovaž se na něj položit byť jen ruce, Jennifer," varoval ji Michael.
Reb mu dala ruku na paži a uklidnila ho. "Jen klid, Michaeli," řekla jemně a potom se otočila k Jennifer. "Ale vážně. Opovaž se na něj sáhnout," řekla varovným hlasem. Takhle se podobala matce.
"A to jako proč? Chodíš s ním?" zeptala se otevřeně Jennifer a dala si ruce v bok. Její dlouhé červené šaty se kolem ní zatočily díky tomu rychlému pohybu. Další nenávist? To bude zajímavý.
To už se Reb velice naštvala. "Ne, je to můj a Nigelům bráška. Jestli na něj jenom sáhneš, stáhnu tě z kůže jako hada a tvoje masu si upeču na grilu k večeři. Je to dost jasné?" zeptala se Reb, tentokrát už nasraně.
Jennifer se tvářila trochu vyděšeně a tak jenom přikývla.
"Skvělé," řekla Reb a zase se vrátila ke svému milému tónu. Tak tohle vážně byla naše matka. To není dobré. To vůbec není dobré. Reb se k ní otočila zády a sledovala Alex s Willem.
Jennifer se jako obvykle urazila, otočila se na patě a odešla se poohlédnout po jiném chlapovy k mání. Oddychl jsem si. Konečně je pryč.
"Vážně to byla tvoje přítelkyně?" zeptal se zvědavě Michael. Když jsem přikývl , zavrtěl nechápavě hlavou. "Jak si to s ní mohl vydržet?" zeptal se nechápavě.
Pokrčil jsem rameny. "To kdybych věděl," odpověděl jsem a šel si k baru pro další pití. Dneska ho budu asi velice potřebovat. A asi hodně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama