Všechny knížky (série,vícedílovky) pozastaveny!

Úvod k autorce

18. března 2014 v 18:22 | BajaShare
Pěkný den.
Jmenuju se Barbora (Baja). Chodím na střední zaměřenou na umělcký obor. Bydlím v nejmenovaném městečku v Moravskoslezském kraji. Jsem poměrně hodný člověk, dokud mě nějaká nejmenovaná osoba nenaštve. Myslím, že by to o základních faktech o mě stačilo.Vidím, že jste článek rozklikli , to znamená, že vás zajímám? Dobře. Vstup jen na vlastní nebezpečí.
Když bych se měla popsat, bylo by to nadlouho, takže to zkrátím. Jsem celkem normální člověk, ale hodně výbušný a nervní. Jsem milovnice románů, a že jsem jich přečetla hodně. Kamarádky si ze mě utahují, že jsem z jiné planety. Což si někdy i taky říkám. Například můj nejoblíbenější román nebo spíš romány jsou: Padestád odstínů šedi, temnoty, svobody; série knih Bez dechu; Vampýrská akademie. Mým vzorem je autorka románů Padesát odstínů - E.L. James, a potom J.R. Ward. Co se týče hudebního vkusu nejsem moc vybíravá, jenom vážně, ale vážně nesnáším dechovky. Oblíbenou skupinou je česká rocková skupina Kabát. Filmy preferuji buď romantické nebo komedii (např.Fantom opery a Machři 1,2). Nejvíc obdivuji herce Matta Bomera (Bez kalhot, seriál Ve službách FBI). Ve svém volném čase tancuji (i profesionálně), sem tam ježdění na kole a vaření. A samozřejmě čtení. V knihovně už si mě dokonce pamatují. Přečetla jsem cca 120 příběhů. Některé si pamatuju, ale po takovém množství se mi někdy míchají dohromady. Tady začal můj sen být spisovatelkou. Vždy jsem si přála být hlavní postavou v nějaké knížce. S některými jsem se i stotožňovala.

S psaním jsem začala na konci základky. Začala jsem psát román pro mládež. Dokonce i učitelce z českého jazyka se to líbilo. Řekla, že jednou bych se mohla stát slavnou (myslíte, že to myslela vážně?). Měla jsem asi čtyři kapitoli, když jsem se o prázdninách s tím sekla. Nevím, co mě to popadlo, ale už se mi tohle nechtělo psát. Asi na začátku střední jsem začala psát tuhle povídku. Jako na zkoušku jsem dala kousek přečíst spolužačkám a těm se to zalíbilo tak, že mě dokonce seřvávali, když nedostali pokračování. K téhle povídce (přímo k téhle) jsem se dostala čirou náhodou. Jednou jsem se nudila, tak jsem na internetu vyhledávala knihy online. A našla jsem jeden blog (dodnes ho pořád čtu). Tam jsem našla hodně knih, které mě zaujali. Bylo pro mě hodně těžké čekat na další pokračování určité knihy. Pořád je. Ale od té doby co jsem tohle začala psát, chápu, že autoři nebo překladači potřebují čas na vytvoření a přeložení různých detailů. Mě to taky dělá někdy problém. Některé to moc dobře vědí. A možná kdyby mě někteří lidé nenakopli, abych pokračovala, byla bych líná to vůbec dopsat (mimochodem, tohle je poděkování, kdyby to někdo nepochopil).

Alex ... celé její jméno je Alexandra Parkins. Tohle jméno je mi líbilo už delší dobu, takže jsem to tam musela dát. Je to vlastně obyčejná holka. Ale víme, jak je to s obyčejnými lidmi, nejsou vůbec obyčejní. Její postava jsem měla být teoreticky já, ale nějak se to překroutilo. Vzhled se mému podobá, ale charakter jsem nakonec vyměnila, takže se mi podobá jenom vzhledem. Naopak svůj charakter jsem předala jiné postavě.
Nigel ... celé jeho jméno Nigel Darfes. Jeho postava mě napadla docela náhodou. Vzhledem se podobá příbuznému, což jsem vůbec, ale vůbec nezamýšlela. Možná působí jako arogantní blbec (pardon za to slovo), ale je to celkem normální a slušný sympaťák (jak kdy slušný). Někdy i velmi rázný. Ale je to jedna z mých oblíbených postav.
Na další postavy mě inspirovali kamarádky.

Myslím, že jsem toho napsala až moc. Ale no co. Doufám, že se spolu setkáme u první kapitoli. Zatím.
BajaShare.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tayusha - はたけ多代 Tayusha - はたけ多代 | Web | 18. března 2014 v 18:32 | Reagovat

Není tam snad skoro nic, co bych o tobě nevěděla. Dobře, možná pár vět, a sem tam nějaký detail o tvé staré knize, nebo učitelce českého jazyka. (Aw, Shit!) Ale moc ráda jsem si o tobě něco přečetla.
Moc se těším, až konečně zveřejníš první kapitolu tady na webu. (Mimochodem, Nigel není zrovna můj favorit, ale k Alex si ani nikoho jiného představit.)
Řeknu ti jedno, naučit tě s blogem, bylo vážně, ale vážně jedno z nejtěžších věcí na světě! :D Ale opravdu. Ale musím uznat že to byla zábava. Hlavně, když jsme na sebe s Žabkou, házeli hodně nechápavé pohledy.
Doufám, že se ti bude dařit. Hodně štěstí, Bajull. Držím palce. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama